Hakkımızda

2019 yılında diğer söz sitelerindeki eksiklikleri tespit edip kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için Enguzelsoz.com markası ile internet maceramıza başladık. Diğer sitelerde kullanıcı dostu olmayan tespit ettiğimiz sorunlar ve bunlara bulduğumuz çözümler şu şekildeydi:

Söz sitelerinde genellikle tüm yazıları tek sayfada herhangi bir başlıklandırma ve sıralama yapmadan yayınlama gibi bir adet vardı. Biz bunları değiştirerek kullanıcılar tarafından oylanan ve en çok beğenilen sözlerin ve mesajların en üstte gelmesini sağlayan bir dizayn inşa ettik. Bu sayede binlerce söz arasından en güzellerini seçmek yerine önünüze sıralı bir şekilde gelmesi ziyaretçilerin işini kolaylaştırdı, ve bu konuda çok olumlu dönüşler aldık.

Resimli içerik de pek yoktu;

Söz sayfalarında ziyaretçilerin sosyal medyada paylaşmak isteyeceği büyüklüklerde ve formatta pek fazla resimli içerik bulunmamasını da fark ettik. Bunun için söz ve mesajları anlamlı bir şekilde grafik ve resimlerle destekleyerek kullanıcıların paylaşım seçeneklerini artırdık.

Bu söz kimin acaba?

Yine rastladığımız bir diğer durum ise, sitelerde genellikle sözler yayınlanıyor ama o sözü kimin söylediğine yer verilmiyordu. Bunun için hem söz sahiplerini belirten bir yapı hem de ünlü düşünür ve yazar gibi kişiler için onların sözlerinin bir araya toplandığı sayfalar yaptık.

Kaç karakter bu söz?

Yazıları aratan kişilerin genellikle bu sözleri paylaştıklarını veya mesaj olarak gönderdiklerini bildiğimiz ve farklı mecralarda farklı karakter sınırları olabileceği için sözlerin karakter sayısını ve kelime sayısını da söz yayınladığımız pencerede paylaşarak ziyaretçinin işini kolaylaştırdık.

Etiketleri de unutmadık:

Bir kelime grubu ile ilgili aranan sözlere kolayca erişilmesini sağlamak için # kullanarak etiket sayfaları oluşturduk. Bu da ziyaretçilerimizin hem sosyal medyadan alışık olduğu hem de sitemizde en sevilen özelliklerden.

Türkçe oldukça önemli!

Sitemizde Türkçe dilinin doğru kullanılmasına ve noktalama işaretlerine özellikle önem gösterdik. Diğer sitelerde en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi de buydu.